Echipa

ADR Nord-Vest a devenit un nume de referință în domeniul dezvoltării regionale. Succesul nostru în implementarea Programului Operațional Regional 2007-2013, a Programului Operațional Creșterea Competitivității Economice 2007-2013, a Programului Operaţional Regional 2014-2020, precum și în implementarea de proiecte proprii destinate dezvoltării regionale se datorează aportului și muncii depuse de echipa noastră.

Echipa ADR Nord-Vest are angajați specializați în domenii specifice derulării Programului Operaţional Regional (evaluarea proiectelor, monitorizarea și verificarea tehnică și financiară a proiectelor, planificare strategică, management de program, management de proiect, help-desk și asistență tehnică), în domenii de control intern (audit, juridic, control financiar preventiv) și în domeniile comunicării, resurselor umane, economic, administrativ.
În permanență agenția urmărește valorificarea competenței și expertizei celor care ni se alătură. Experiența și competențele fiecărui membru al echipei reprezintă punctul forte pentru atingerea obiectivelor organizaționale în perioada de programare POR 2014-2020 .

În acest sens, politica de resurse umane se centrează pe dezvoltarea competențelor, pe creșterea coeziunii echipei și pe promovarea – în Regiunea Nord-Vest și în afara – ei a valorilor organizaționale.

Implicarea, Parteneriatul,  Comunicarea, Iniţiativa,  Inovarea, Profesionalismul, Transparenţa şi Dezvoltarea continuă a competenţelor  angajaţilor stau la baza îndeplinirii misiunii noastre.

Pentru noi este foarte important să încurajăm investițiile în dezvoltarea regiunii şi crearea de parteneriate, să venim în sprijinul actorilor locali din întreaga regiune, să lucrăm în mod corect şi transparent cu aceştia, indiferent că sunt autorităţi publice locale, microintreprinderi, ONG-uri sau alte entităţi. Noi sprijinim efortul acestora de a crea plusvaloare prin proiectele finanţate din fonduri nerambursabile destinate dezvoltării regionale.

Succesul beneficiarilor noştri înseamnă în acelaşi timp succesul nostru!

     Director General – Marcel Ioan Boloş

     Cabinet Directorial

Asistent director – Andreea Imbuzan

Consilier – Paul Vinicius Pantiș

Consilier – Chiril Babinciuc

Compartiment Comunicare şi Mass-Media

Expert comunicare – Mariana Mihaela Costin

Expert comunicare – Ana Maria Mocanu

Expert comunicare – Ovidiu Iulian Mărginean

Compartiment Audit

Auditor intern – Dumitru Grozav

Auditor intern – Angela Veronica Bogdan

Compartiment Juridic

Consilier juridic – Tudor Piciu

Consilier juridic – Mihaela Inocenția Oltean Popa

Consilier juridic – Andreea Claudia Popa

Compartiment Resurse Umane

Expert Resurse Umane – Dan Poltorac

Expert Resurse Umane – Mihaela Beatrice Todea

Expert Resurse Umane – Mihaela Alexandra Todor

Departament Pregătire Proiecte

Şef Departament – Ana Maria Târnăvean Gorog

Expert tehnic – Alfred Zsejki

DIRECŢIA PROIECTE, PROGRAME NAŢIONALE ŞI INTERNAŢIONALE

Departament Dezvoltare Regională, Proiecte şi Relaţii Internaţionale

Şef Departament – Dorin Constantin Domuţa

Compartiment Dezvoltare Regională

Expert tehnic dezvoltare regională – Michaela Dora Mihăilescu

Expert tehnic dezvoltare regională – Bianca Ionelia Bosoancă

Expert tehnic dezvoltare regională – Raluca Drob

Expert tehnic dezvoltare regională – Rusu Bogdan

Compartiment Proiecte Proprii

Expert tehnic – management proiecte – Cristina Doina David

Expert tehnic – management proiecte – Ioana Dragoş

Expert tehnic – management proiecte – Beatrice Roxana Moldovan

Expert tehnic – management proiecte – Ioana Nadia Pavel

Expert tehnic – management proiecte – Cătălin Timiș

Expert tehnic – management proiecte – Dan Alexandru Moroșan

Compartiment Turism

Expert tehnic turism – Marius Cristin Lazin

Departament Specializare Inteligentă

Şef Departament – Cristian Ioan Otgon

Expert tehnic – Oana Teona Banu Odăgescu

Expert tehnic – Levente Gyulai

Expert tehnic – Anca Ioana Roman

Expert tehnic – Alexandra Romana Pop

Expert tehnic –  George Cristian Gavriloaia

Compartiment Platforma INNO

Expert tehnic – Gina Liana Tămaș

Expert tehnic – Laviniu Chiș

Expert tehnic – Paul Kraft Biriș

DIRECȚIA IMPLEMENTARE  POR

Director executiv implementare POR – Livia Sanda Cătană

Departament Asistenţă tehnică

Expert Asistenţă Tehnică raportări – Dana Emanuela Stoica

Departament Monitorizare Proiecte

Şef Departament – Viorel Boca

Experţi cu rol de Ofiţer Monitorizare:

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Simona Anton

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Peter Miculaș

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Cristian Negucioiu

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Niculina Brilinschi

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Ciprian Ioan Patrone

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Claudiu Cocîndă

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – George Vandici

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Dorin Vasile Orosan

Expert cu rol de ofițer monitorizare proiecte – Alexandru Tudor

Expert cu rol de ofiter monitorizare – Alina Camelia Hacicu

Expert cu rol de ofiţer monitorizare – Tudor Nicolae Pălincaș Sav

Expert cu rol de ofiţer monitorizare – Ciprian Vasile Tăut

Expert cu rol de ofiţer monitorizare – Abel Coblişan

Referent evidență operațiuni – Izabela Denisa Petean

Coordonator Programe cu rol de Ofițer de Monitorizare – Dorinel Păcurar (Jud. Maramureș)

Coordonator Programe cu rol de Ofițer de Monitorizare – Ionică Cristian Pop (Jud. Satu Mare)

Coordonator Programe cu rol de Ofițer de Monitorizare – Ovidiu Ghiurco  (Jud. Sălaj)

Coordonator Programe cu rol de Ofițer de Monitorizare –  Lazăr Domide (Jud. Bistrița Năsăud)

Coordonator Programe cu rol de Ofițer de Monitorizare – Daniel Dumitru Jurcuț (Jud. Bihor)

Expert cu rol de ofiţer monitorizare –  Dumitru Sim (Jud. Bihor)

Departament Gestiune Flux Plăți și Monitorizare Proiecte Prioritare

Șef Departament – Gabriela Iana

Expert cu rol de Ofițer monitorizare – Sebastian Ilian

Expert cu rol de Ofițer monitorizare – Florin George Feher

Expert cu rol de Ofițer monitorizare – Raul Valeriu Pop

Expert cu rol de Ofițer monitorizare – Cătălin Ioan Șanta

Expert cu rol de Ofițer monitorizare – Bogdan Tudor Perţa

Departament Verificare Achiziţii Publice şi Conflict de Interese

Șef Departament  –  Ioana Adriana Pop

Experți cu rol de Ofițer Achiziții :

Expert achiziţii – Alina Laura Mărginean

Expert achiziţii – Liliana Julieta Bencea

Expert achiziţii – Nicolae Demian

Expert achiziţii – Alin Vasile Petreuş

Expert achiziţii – Sabin Ioan Bartiş

Expert achiziții –  Emoke Ibolya Kerekes

Departament Verificare Cheltuieli Proiecte

Șef Departament – Ramona Maria Abrudean

Expert cu rol de Ofițer de contract – Teodora Cristina Biriș

Expert cu rol de Ofițer de contract – Cristian Popescu

Expert cu rol de Ofițer de contract – Luminita Sucală

Expert cu rol de Ofițer de contract – Ioana Tăbăcaru

Expert cu rol de Ofițer de contract – Roxana Ionela Martin

Expert cu rol de Ofițer de contract – Sorin Ușurelu

Expert cu rol de Ofițer de contract – Elena Luca

Expert cu rol de Ofițer de contract – Timea Beata Toth Verestoi

Expert cu rol de Ofițer de contract – Alina Teaha

Expert cu rol de Ofițer de contract – Monica Gorcea

Expert cu rol de Ofițer de contract – Sorina Alexandra Otgon

Expert cu rol de Ofițer de contract – Dan Traian Crăciun

Expert cu rol de Ofițer de contract – Monica Daniela Băneș

Expert cu rol de Ofițer de contract – Bianca Popa

Referent evidenţă operaţiuni – Monica Maria Hodor

Expert cu rol de Ofițer de contract – Dumitru Ion Ciupac (Jud. Satu Mare)

Expert cu rol de Ofițer de contract – Ioana Maria Alexa (Jud. Sălaj)

Expert cu rol de Ofițer de contract – Claudia Petrica Manolache (Jud. Bihor)

Expert cu rol de Ofițer de contract – Attila Csurka  (Jud. Bistriţa Năsăud)

Expert cu rol de Ofițer de contract – Adina Dumitru (Jud. Maramureş)

Departament Evaluare Selecţie Contractare

Şef Departament – Călin Radu Măgurean

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Mirela Rodica Biriş

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Adriana Bianca Pop

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Cristian Nicolae Pop

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Marius Sălăgean

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Cristian Iuliu Hurducaş

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Lavinia Maria Hopîrtean

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare –  Iulian Cosmin Miclea

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Alina Maria Iuga

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Elisabeta Maria Ciceu

Expert cu rol de ofițer evaluare selecție contractare – Dan George Uza

Referent evidență operațiuni – Adrian Zamfirescu

Compartiment SMIS (Sistem de Monitorizare a Instrumentelor Structurale) Raportări

Expert SMIS – Raul Ioan Bogariu

Departament Sprijin Dezvoltare Urbană

Expert tehnic – Voicu Ioan Pop

Expert tehnic – Leontin Gabriel Iușan

Compartiment Verificare Proiect Tehnic de Execuție

Expert tehnic – Vlad Florin Anastasiu

Expert tehnic – Mircea Alexandru Terec

DIRECȚIA ECONOMICĂ

Director Executiv  – Direcția Economică –  Margareta Taloş

Departament Financiar Contabilitate – Buget

Şef Departament – Mariana Domniţa

Expert economist –  Corina Maria Pădurean

Expert economist –  Maria Nicoleta Bleahu

Expert economist –  Ionela Gabriela Kallos

Expert economist – Nicoleta Carmen Oprișca

Expert economist – Maria Coraş

Expert economist – Camelia Anamaria Cristolţan

Compartiment Control Intern Ex-Ante / CFP

Expert control intern ex-ante – Susana Chiş-Bucur

Expert control intern ex-ante – Mariana Toader

Expert control intern ex-ante – Otilia Nicoleta Magdaş-Ugruţan

Birou Achiziţii Publice şi Asistenţă Tehnică Proiecte Proprii

Expert Achiziții Publice – Nicoleta  Olguța Glodan

Expert Achiziții Publice – Szabolcs Emod Horvath

Expert Financiar / Asistență Tehnică – Angela Daniela Man

Departament Administrativ-Logistic

Şef departament – Cristiana Chiorean

Secretară – Maria Marinela Măhălean

Referent evidenţă operaţiuni – Mihaela Lucreția Sabo

Responsabil asigurare şi exploatare logistică  – Marinel Mihuţ

Responsabil asigurare şi exploatare logistică –  Cosmin Ioan Piticari

Administrator imobile – Gianina Anica Jucan

Șofer – Rus Cristian

Femeie de serviciu – Mona Szigethi

Femeie de serviciu – Carmen Ana Lugigan

Femeie de serviciu – Carmen Coca Tătar

Departament administrativ-logistic / Compartiment Tehnologia Informaţiei

Expert IT – Zsolt Vasarhely

Expert IT  –  Călin Pescariu